Rękawice medyczne dzielimy na trzy podstawowe grupy: rękawice nitrylowe, rękawice winylowe, rękawice lateksowe to trzy podstawowe rodzaje rękawic medycznych występujących na rynku. Rękawice diagnostyczne są stosowane nie tylko jako niezbędne wyposażenie gabinetów lekarskich czy laboratoriów. Jako najważniejsza bariera rękawice nitrylowe, rękawice winylowe i rękawice lateksowe są stosowane w przemyśle spożywczym, w gabinetach kosmetycznych, w rolnictwie, weterynarii, farmacji gastronomii i wszędzie, gdzie potrzebna jest osobista ochrona dłoni. Rękawice jednorazowe stanowią podstawową barierę, podczas pracy dentysty, kosmetyczki, pielęgniarki czy lakiernika, Rękawicze winylowe i rękawice lateksowe dzielą się jeszcze na rękawice pudrowane i rękawice bezpudrowe. Rękawice nitrylowe występują jedynie jako rękawice bezpudrowe.

Sprawdź, jakie rękawice medyczne powinieneś wybrać. Czy rękawice nitrylowe będą lepsze niż rękawice lateksowe? Czy rękawice winylowe pudrowane są gorsze niż rękawice bezpudrowe? Co tak naprawdę należy brać pod uwagę, gdy kupujesz rękawice jednorazowe?

Rękawiczki lateksowe

Są to najbardziej znane rękawiczki jednorazowe, wykonane z kauczuku naturalnego. Rękawiczki lateksowe cechuje dość duża rozciągliwość, dzięki czemu zapewniają znaczny komfort noszenia. Warto jednak wiedzieć, że rękawiczki lateksowe są mało odporne na przekłucia i pęknięcia. Można spotkać się z opinią mówiącą, że wywołują uczulenia u osób uczulonych na lateks. Aby temu zapobiec, należy wybrać rękawiczki bezpudrowe. Rękawiczki lateksowe bezpudrowe to typ rękawiczek lateksowych z obniżoną ilość białek. Dzięki czemu rękawiczki bezpudrowe tolerowane są przez większość osób.

Rękawiczki winylowe

Rękawiczki winylowe są wykonane ze znanego wszystkim i bardzo popularnego PCV, co wiąże się z tym, że są mniej elastyczne. W przypadku rękawiczek winylowych, bardzo ważny jest wybór odpowiedniego rozmiaru i dobre dopasowanie. Jeśli rękawiczki winylowe będą za duże, nie będą dobrze przylegały do dłoni i nie zapewnią wystarczającgo komfortu pracy. Jeśli wybierzesz rękawiczki winylowe zbyt małe, narazisz je na rozerwanie, a tym samym nie zapewnisz sobie dostatecznej ochrony.

Rękawiczki nitrylowe

Rękawiczki nitrylowe to rękawiczki bardzo często wybierane przez stomatologów, weterynarzy oraz lekarzy innych specjalizacji, pielęgniarki i laborantki, którzy w swojej pracy potrzebują precyzji. Rękawiczki nitrylowe zapewniają większe czucie w palcach niż inne rękawice tego typu. Rękawiczki nitrylowe są delikatne i nie powodują reakcji alergicznych. To, że rękawiczki nitrylowe są delikatne, nie oznacza, że są mniej trwałe i odporne na rozdarcia. Rękawiczki nitrylowe zapewniają również bardzo dobrą ochronę przed substancjami chemicznymi. 

Wybierając rękawiczki jednorazowe, pamiętaj o doborze odpowiedniego rozmiaru. Będziesz wtedy pewien, że rękawiczki będą chronić Cię przed zakażeniami i potencjalnymi zanieczyszczeniami dłoni. Starannie dobrany rozmiar rękawiczek zapewni wygodę i nie ograniczy sprawności Twoich dłoni.

 

Rękawice medyczne

Rękawice nitrylowe medaSEPT niebieskie bezpudrowe niejałowe 100szt. Rękawice nitrylowe medaSEPT niebieskie bezpudrowe niejałowe 100szt.
Producent: medaSEPT
Cena: 10,80 zł
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
  • nowość
Rękawice winylowe medaSEPT transparentne pudrowane niejałowe 100 szt. Rękawice winylowe medaSEPT transparentne pudrowane niejałowe 100 szt.
Producent: medaSEPT
Cena: 8,45 zł
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
  • nowość
  • nowość
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl