Blog kategorie
Bestsellery
Podkład chłonny 60 cm x 60 cm 25 szt.
Podkład chłonny 60 cm x 60 cm 25 szt.
17,90 zł 16,57 zł
szt.
Paski do zamykania ran RUDASTRIP
Paski do zamykania ran RUDASTRIP
1,49 zł 1,38 zł
Staza uciskowa automatyczna
Staza uciskowa automatyczna
7,99 zł 7,40 zł
szt.
Dane kontaktowe

SKLEP MEDYCZNY ASINOS

ul. Młodzianowska 75
26-612 Radom

tel: +48 693 217 842
e-mail: sklep@asinos.pl

Dane do faktur: 

MEDstory Spółka z o.o.

ul. Żwirki i Wigury 16A

02-092 Warszawa
NIP: 522 318 97 93

Kiedy i jak stawiać bańki próżniowe?

Kiedy i jak stawiać bańki próżniowe?

Choroby górnych dróg oddechowych, zapalenie oskrzeli, często nawracającego infekcje, a reumatoidalne zapalenie stawów czy bóle mięśni – na te inne dolegliwości pomagają bańki próżniowe. Jak je stawiać, jak działają i jakie są przeciwwskazania do stawiania baniek?

Jak działają bańki próżniowe?

Bańki próżniowe znamy dzięki ludowej medycynie praktykowanej w Iranie i krajach arabskich, którą na swoje potrzeby zaadaptowała medycyna chińska. Chociaż ich stawianie jest metodą z zakresu medycyny naturalnej, do dzisiaj korzysta z niej wiele osób, również w konsultacji z lekarzami. Bańki próżniowe silnie oddziałują na nasz organizm, dlatego przed ich zastosowaniem, należy skonsultować się z lekarzem.

Podczas stawiania baniek chińskich pękają drobne naczynka, a krew, która się z nich wydostaje, wywołuje odpowiedź immunologiczną organizmu. Działanie baniek próżniowych można więc porównać do działania akupresury.

Jak stawiać bańki próżniowe? Jak często powtarzać zabieg?

W przebiegu ostrych chorób, jak zapalenie oskrzeli czy płuc, bańki można stawiać co dwa dni przez tydzień – zabieg można powtórzyć nie więcej niż 4 razy. Jeśli bańki wykorzystujemy w leczeniu chorób przewlekłych, zabieg możemy ponawiać 2 razy w tygodniu w przeciągu 3 miesięcy. Stawianie baniek powinno być jedynie formą terapii pomocniczej, nigdy nie powinniśmy rezygnować z leczenia, jakie zalecił nam lekarz.

Kiedyś stawianie baniek wymagało od nas większej wprawy. Dostępne wówczas na rynku bańki ogniowe działały na zasadzie wytwarzanego się w ich wnętrzu podciśnienia – ogień spalał powietrze, dzięki czemu bańki zasysały się na skórze. Nowoczesne bańki próżniowe również wytwarzają podciśnienie – w zależności od rodzaju baniek powietrze odsysa się za pomocą strzykawki, pompki, zaworku w samej bańce lub po puszczeniu ściśniętej wcześniej gumowej bańki.

Przed stawianiem baniek skórę należy umyć i dokładnie wysuszyć, a następnie natłuścić oliwką, kremem lub wazeliną. Same bańki przed użyciem również należy dokładnie umyć i osuszyć. Baniek nie wolno stawiać na kręgosłupie. Podczas stawiania baniek kolejny raz na tej samej partii ciała, należy wybierać miejsca na skórze, na których nie ma śladu po bańkach.

Wskazania i przeciwwskazania do stawiania baniek próżniowych

Bańki stawiamy najczęściej w infekcjach górnych dróg oddechowych oraz przy zapaleniu oskrzeli i płuc, jako wsparcie antybiotykoterapii lub leczenia infekcji wirusowej. Jednak bańki mają o wiele szersze zastosowanie. Stawianie baniek zmniejsza dolegliwości w astmie oskrzelowej, w nerwobólach i mięśniobólach, w rwie kulszowej, w reumatoidalnym zapaleniu stawów czy w bolesnym przebiegu menstruacji. Bańki pomagają także zwiększyć ogólną odporność organizmu – stosują je osoby, które walczą z często nawracającymi infekcjami. Ponadto bańki działają relaksująco, pomagają rozładować napięcie, jakie towarzyszy nam w okresach wzmożonego stresu.

Baniek nie powinny stawiać osoby z chorobami układu krążenia. W przypadku wad serca, miażdżycy, zaburzeń rytmu serca, nadciśnienia, a także problemów z krzepliwością krwi (również po zażyciu aspiryny) nie zaleca się stawiania baniek. Bańkami chińskimi można także wykonywać masaż, przesuwając bańkę po skórze. Aby nie rozciągnąć skóry, bańką należy przesuwać w jedną stronę – zawsze w kierunku serca. Taki masaż zalecany jest przede wszystkim paniom, które walczą z cellulitem.

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl