do kasy suma: 0,00 zł
    Kiedy i jak stawiać bańki próżniowe?
    Kiedy i jak stawiać bańki próżniowe?

    Choroby górnych dróg oddechowych, zapalenie oskrzeli, często nawracającego infekcje, a reumatoidalne zapalenie stawów czy bóle mięśni – na te inne dolegliwości pomagają bańki próżniowe. Jak je stawiać, jak działają i jakie są przeciwwskazania do stawiania baniek?

    czytaj całość »
    Oparzenia - pierwsza pomoc przy lekkich oparzeniach
    Oparzenia - pierwsza pomoc przy lekkich oparzeniach

    Do poparzenia skóry dochodzi w wyniku oddziaływania wysokich temperatur, żrących substancji chemicznych, energii elektrycznej lub promieni słonecznych. W zależności od tego, jak głębokie są uszkodzenia skóry, wyróżnić możemy trzy stopnie poparzenia. W większości przypadków poparzenia możemy leczyć domowymi sposobami. Dowiedz się, jak udzielić pierwszej pomocy osobie poparzonej i kiedy konieczna jest pomoc lekarza.

    czytaj całość »
    Częste krwotoki z nosa - przyczyny i leczenie
    Częste krwotoki z nosa - przyczyny i leczenie

    W zależności od przyczyny, krwotok z nosa może być błahą dolegliwością lub objawem poważnej choroby. Kiedy z krwotokami z nosa powinniśmy iść do lekarza, a kiedy nie jest to konieczne? Dowiedz się, kiedy narażeni jesteśmy na częste krwotoki z nosa i jak pomóc osobie z taką dolegliwością.

    czytaj całość »
    Materiały opatrunkowe: kompresy z gazy
    Materiały opatrunkowe: kompresy z gazy

    Gaza, czyli biała tkanina o właściwościach chłonnych, jest najpopularniejszym materiałem opatrunkowym. Gaza to miękki, łatwo dopasowujący się kształtem do powierzchni rany materiał. Jej spoisty charakter zapobiega zostawaniu włókien w ranie i dlatego najskuteczniejsza jest tam, gdzie inne materiały opatrunkowe mogą się przyklejać do rany lub poparzonej skóry. Należy pamiętać, że gaza nie chroni przed przenikaniem drobnoustrojów. Co więcej, kompresy z gazy szybko się brudzą, co wymusza częste zmiany opatrunków. Do zamocowania gazy na ranie konieczne jest użycie przylepca, bandaża bądź opaski. Najczęściej gaza jest używana do tamowania krwawień i bandażowania ran.

    czytaj całość »
    Higiena rąk w opiece zdrowotnej cz. 1
    HIGIENA RĄK W OPIECE ZDROWOTNEJ CZ. 1

    Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia każdego roku setki milionów osób ulega zakażeniom w placówkach służby zdrowia. Duża większość zakażeń związanych z opieką zdrowotną przenoszona jest przez sprzęt, narzędzia i ręce, dlatego tylko poprzez zachowanie odpowiedniej higieny można liczbę tych zakażeń zmniejszyć. Najważniejszym sposobem w ograniczaniu rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych, przenoszonych zarówno w sposób bezpośredni tzn. pomiędzy osobami, jak i pośredni od osób do środowiska jest regularne i prawidłowo wykonane mycie rąk.

    czytaj całość »
    Higiena w gabinetach usług upiększających

    Podstawowymi celami, do których dążą właściciele gabinetów kosmetycznych dezynfekcja, salonów fryzjerskich dezynfekcjadezynfekcjaczy tatuażu są niewątpliwie: wysoki standard usług i profesjonalne podejście do Klienta. Poza tym do niezwykle ważnych aspektów należą bezsprzecznie: bezpieczeństwo pracy, wysoki poziom higieny oraz wysoki standard czystości mikrobiologicznej. dezynfekcja W dzisiejszym wpisie przedstawimy szczegółowe informacje, dotyczące higieny pomieszczeń i sprzętów w gabinetach usług upiększających.

    czytaj całość »
    Przeziębienie? Postaw bańki!

    Zmienna, jesienna pogoda, spadek temperatury, chłód i deszcz banki na przeziebienie banki na przeziebienieniestety sprzyjają przeziębieniom banki na przeziebienie Główne objawy to katar, dreszcze i kaszel. Jak skutecznie zwalczyć te dolegliwości? Pomocną i sprawdzoną metodą jest z pewnością terapia próżniowa, czyli stawianie baniek

    czytaj całość »
    Ćwiczenia mięśni Kegla a nietrzymanie moczu

    W tym tygodniu z myślą o Twoim zdrowiu i dobrym samopoczuciu przygotowaliśmy poradnik na temat ćwiczeń mięśni dna miednicy. Z bloga dowiesz się:

    • jak właściwie zlokalizować mięśnie dna miednicy,
    • jakie są korzyści z ćwiczenia mięśni dna miednicy,
    • jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia.

    Zapraszamy do lektury!

    czytaj całość »
    Zdrowa dieta na nietrzymanie moczu

    Jednym z prostych i skutecznych sposobów na nietrzymanie moczu jest odpowiednie, zdrowe odżywianie się [1]. W dzisiejszym wpisie odpowiemy na pytanie, jak powinna wyglądać dieta osób borykających się z inkontynencją. Poniżej przedstawiamy kilka zasad, według których powinny być przygotowywane posiłki. nietrzymanie moczu dieta nietrzymanie moczu dieta

    czytaj całość »
    DEZYNFEKCJA W OŚRODKACH OCHRONY ZDROWIA

    Dezynfekcja oraz stosowanie procedur higienicznych to podstawa profilaktyki zakażeń w ośrodkach ochrony zdrowia. Zakażenie może wystąpić poprzez: kontakt bezpośredni (dłonie), kontakt pośredni (zakażony sprzęt), drogę kropelkową oraz krew, wydzieliny, pożywienie. Do głównych czynników zakażeń zaliczamy bakterie, wirusy oraz grzyby. Aby skutecznie minimalizować ryzyko zakażenia, biorąc pod uwagę zarówno różne formy kontaktu, jak i różne czynniki, należy stosować kompleksową dezynfekcję narzędzi, powierzchni oraz skóry.

    czytaj całość »
    RĘKAWICE MEDYCZNE: JAKIE WYBRAĆ?

    Na rynku dostępne są różne rodzaje rękawic medycznych i chirurgicznych, przeznaczonych do zastosowania w ośrodkach ochrony zdrowia. Przy wyborze należy wziąć pod uwagę kilka czynników, w tym rodzaj wykonywanej pracy. Rękawiczki diagnostyczne są bardzo ważnym elementem przeciwdziałania zakażeniom. Wszystkie tego rodzaju produkty do zastosowań medycznych muszą posiadać oznakowanie symbolem CE i spełniać unijną normę EN-455.

    czytaj całość »
    Terapia kompresyjna

    Kompresoterapia należy do najstarszych metod leczenia chorób układu żylnego. Podstawowym elementem terapii kompresyjnej jest stosowanie specjalistycznych wyrobów uciskowych (rajstop, pończoch lub podkolanówek), które wywierają ucisk na kończynę.

    czytaj całość »
    WAŻNE ASPEKTY PIELĘGNACJI SKÓRY OSÓB Z NTM

    W poprzednim wpisie opisaliśmy problemy, z jakimi zmagają się osoby z NTM. Specjaliści mówią o trzech aspektach pielęgnacji skóry pacjentów z inkontynecją (NTM). Pierwszym z nich jest prawidłowy dobór produktu chłonnego. Drugim czynnikiem jest dokładne oczyszczenie skóry przy każdej zmianie produktu chłonnego, a trzecim jej nawilżenie i ochrona przed uszkodzeniami i podrażnieniami. W tym wpisie zwrócimy uwagę na drugi i trzeci element utrzymania higieny skóry, mianowicie jej oczyszczenie i nawilżenie.

    czytaj całość »
    Newsletter
    Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
    do góry
    Sklep jest w trybie podglądu
    Pokaż pełną wersję strony
    Sklep internetowy Shoper.pl